Polerowanie lamp warszawa
Polerowanie lamp
14 lutego, 2017

Powłoka hydrofobowa

Powłoka hydrofobowa warszawa

Obecnie bardzo wiele nowych modeli samochodów ma przednią szybę fabrycznie pokrytą powłoką hydrofobową. Jeśli jednak posiadamy starszy model lub nasza szyba nie jest wyposażona w tego typu powłokę możemy przeprowadzić zabieg hydrofobizacji szyby samodzielnie. Powłoką hydrofobową można w zasadzie pokryć wszystkie szyby, ale najlepsze efekty daje pokrycie nią szyby przedniej.

Powłoka hydrofobowa to rodzaj niewidzialnej wycieraczki. Hydrofobizacja polepsza widoczność przez szybę samochodową. Kropelki deszczu łączą się szybko w większe krople i pod wpływem działaniu wiatru łatwo „odrywają się od szyby”. Dzięki temu wolniej zużywają się wycieraczki oraz płyn do spryskiwaczy. Szyba taka również wolniej się zabrudzi. A kiedy to nastąpi brudną wodę i błoto można stosunkowo łatwo usunąć. Efekt ten niestety nie jest widoczny przy niższych temperaturach – poniżej 5 stopni Celsjusza, ani po zastosowaniu spryskiwaczy z zawartością detergentu.

Niewidzialna wycieraczka – powłoka hydrofobowa do szyb. Tworzy niewidoczną gołym okiem hydrofobową powłokę ochronną ograniczającą osiadanie brudu na szybach. Jego głównym zadaniem jest utworzenie powłoki hydrofobowej dzięki, której woda bardzo łatwo spływa z szyb.

Cechy

  • ułatwia odprowadzanie wody z szyb – efekt hydrofobowy
  • tworzy hydrofobową powłokę ochronną szyby
  • ogranicza osiadanie brudu na szybach
  • nanotechnologia
  • trwałość około 3 miesiące

Porady

Używanie nieagresywnego płynu do spryskiwaczy wydłuża działanie i efekt hydrofobowy. Przy jeździe z prędkością powyżej 70-80 km/h używanie wycieraczek może nie być potrzebne.